ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

A’ Κατηγορία ΕΠΣΚ: Πρωταθλητής χειμώνα ο Ορφέας – Αποτελέσματα 13ης αγωνιστικής (+ βαθμολογία)

Πασχαλίδης Πρότυπες Κατασκευές

Ολοκληρώθηκε η 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος και μαζί της ο α’ γύρος της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Καβάλας.

Ο Ορφέας Ελευθερούπολης επικράτησε με 4-0 του Α.Ο Ποταμιάς στην Θάσο και κατέκτησε τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα.

Ο Άρης Πηγών επικράτησε άνετα του αξιόμαχου Ατρόμητου Χαλκερού με 3-0 και παρέμεινε σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή.

Εύκολο απόγευμα πέρασε στα Λιμενάρια ο Αετός Οφρυνίου, ο οποίος επικράτησε με 6-0 της τοπικής Αναγέννησης.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο Κοκκινόχωμα ανάμεσα σε Βυζάντιο και Απόλλωνα Χρυσοχωρίου.

Σημαντικές εκτός έδρας νίκες με 3-2 πέτυχαν Βρασίδας Νέας Περάμου και Δόξα Θεολόγου κόντρα σε Κεραυνό Ελευθερών και Ατρόμητο Ακροβουνίου αντίστοιχα.

Νίκη με 1-0 πέτυχε η ΑΕΚ στον Άγιο Ανδρέα κόντρα στον τοπικό ΠΑΟΚ.