ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

M.A. Φιλίππων – Κεραυνός Κρηνίδων 1-5

Α΄Όμιλος Β΄ Κατηγορία Ε.Π.Σ.Κ.

Πρεμιέρα  πρωταθλήματος για τον Α ΄Όμιλο της Β΄Κατηγορίας Ε.Π.Σ.Κ.

Ο Κεραυνός Κρηνίδων επικράτησε με 1-5 μέσα στην έδρα του Μέγα Αλέξανδρου Φιλίππων, σ’ ένα γειτονικό ντέρμπι που πραγματοποιήθηκε με τη θερμοκρασία να ξεπερνάει τους 30 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 5΄ με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Γκιούρας όταν ανατράπηκε από τον Σαββόπουλο. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Σακόπουλος και έγινε το 1-0.

Άμεση απάντηση των φιλοξενούμενων λίγα λεπτά αργότερα όταν ο Δημητριάδης σούταρε και ο Γκαϊτατζής άλλαξε την πορεία της μπάλας η οποία κατέληξε στα δίχτυα για το 1-1.

Στο 32΄ο Σαουλίδης πάσαρε και ο Καϊσίδης έκανε το 1-2. Στο 42΄ο Τσακίρης σημείωσε το 1-3, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 79΄αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Σταμίδης για τους γηπεδούχους.

Στο 81΄ο Σαουλίδης έκανε το 1-4 και το τελικό 1-5 σημείωσε ο Λαφτσίδης που είχε περάσει αλλαγή λίγα λεπτά νωρίτερα.

Δείτε ορισμένες φωτογραφίες από το παιχνίδι που έγινε σήμερα στο γήπεδο των Φιλίππων…