ΑθλητικάΣημαντικά

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής – Διασυρμός για την Δόξα στην Κρήτη – Ισοπαλία στην Νίκαια για τον ΑΟΞ (+ βαθμολογία)

Η 13η στροφή του πρωταθλήματος της Superleague 2 ήταν προγραμματισμένη αυτό το Σαββατοκύριακο.

Ο Α.Ο Ξάνθης δεν κατάφερε να φύγει νικητής από την Νίκαια, κόντρα στον Ιωνικό, στο ντέρμπι της αγωνιστικής έχοντας μάλιστα αρκετά παράπονα από την διαιτησία. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στα μισά του β’ μέρους με τον Πλατέλλα, με τους «Ακρίτες» να ισοφαρίζουν λίγα λεπτά αργότερα με τον Garcia.

Τα γκολ: Πλατέλλας 65’/ Garcia 68’

Βαριά ήττα με 6-0 γνώρισε η Δόξα Δράμας στο Ηράκλειο από τον πρωτοπόρο Εργοτέλη. Οι Κρητικοί έκαναν παρτι στο β’ ημίχρονο και κατάφεραν να πετύχουν μια μεγάλη νίκη κόντρα στους «μαυραετούς» που παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων.

Τα γκολ: Τσέλιος 7’, Conraad 49’, Μανουσάκης 64’, Πατρινός 72’, 85’, Μπουρσέλης 81’

SUPERLEAGUE 2 – 13Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ιωνικός-Α.Ο Ξάνθης 1-1

Εργοτέλης-Δόξα Δράμας 6-0

ΑΕ Καραϊσκάκης-ΟΦ Ιεράπετρας 2-3

Απόλλων Λάρισας-Α.Ο Τρίκαλα 0-0

Α.Ο Χανιά-Λεβαδειακός 0-0

Παναχαϊκή-Διαγόρας Ρόδου (20:30)