ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Γ’ Εθνική: Ιστορική πρώτη νίκη για τον Άρη Πηγών – Διπλό με «σφραγίδα» Σέα για τον Νέστο στην Δράμα (+ αποτελέσματα – βαθμολογία)

Ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα η 3η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας, με τους δυο εκπροσώπους του Καβαλιώτικου ποδοσφαίρου να πετυχαίνουν αμφότεροι σπουδαίες νίκες.

Στις Πηγές, ο Άρης πέτυχε την ιστορική, πρώτη νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής καθώς επικράτησε με 2-0 του Απόλλωνα Παραλιμνίου. Το σκορ άνοιξε νωρίς-νωρίς από τον Κούρτογλου, ο οποίος στο 4’ έδωσε προβάδισμα στους πρωταθλητές Καβάλας ενώ στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, ο Χασάνογλου διπλασίασε τα τέρματα των «κιτρινόμαυρων» διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 υπέρ του Άρη Πηγών.

Τα γκολ: Κούρτογλου 4’, Χασάνογλου 55’

Στην Δράμα, ο Νέστος κατάφερε να φύγει με το «τρίποντο» από την Νέα Αμίσο, καθώς επικράτησε του τοπικού ΠΑΟΠ με 0-2. Το σκορ άνοιξε στο 73’ ο Φράνκο Σέα ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής «σφράγισε» την επικράτηση των Χρυσοπουλιωτών στο 88’΄της αναμέτρησης.

Τα γκολ: Σέα 73’, 88’