ΑθλητικάΠρωτοσέλιδαΣημαντικά

Γ’ Εθνική: Οδυνηρός υποβιβασμός για Νέστο – Αντίο με ψηλά το κεφάλι για Μ.Α Ορφανίου (+ αποτελέσματα – βαθμολογία)

Ολοκληρώθηκε ο Α’ Όμιλος της Γ’ Εθνικής με τον υποβιβασμό και των δύο Καβαλιωτικων ομάδων.

Συγκεκριμένα ο Νέστος άγγιξε την παραμονή του, όμως τελικά γνώρισε την ήττα με 5-3 από τον Πανδραμαϊκό στη Δράμα. Το σκορ άνοιξε ο Παυλίδης για τούς Δραμινους στα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Ο Νέστος μείωσε αρχικα στο 19′ με τον Γκατζολάρι και ο Παπαδόπουλος ισοφάρισε στο 40′ για την ομάδα του Κυριάκου Κετσιεμενιδη. Στην επανάληψη ο Φραγκούλης έδωσε προβάδισμα στον Νέστο, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο,οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν τρεις φορές με τούς Μπερούκα,Αχαλινόπουλο και Τζελίδη υποβιβάζοντας ουσιαστικά τους Χρυσοπουλιώτες.

Τα γκολ: Παυλίδης 2′,7′, Μπερούκας 80′, Αχαλινόπουλος 86′, Τζελίδης 90’+3′ / Γκατζολάρι 19′, Παπαδόπουλος 40′, Φραγκούλης 59′

Ο Μ.Α Ορφανίου αποχαιρέτησε την κατηγορία με ψηλά το κεφάλι, καθώς απέσπασε ισοπαλία στην Ξάνθη από τον Άρη Αβάτου. Το σκορ άνοιξε για τους Ξανθιωτες ο Μελισσοπουλος ενώ ο Αραμπατζής ισοφάρισε στην επανάληψη για την ομάδα της Καβάλας.

Τα γκολ: Μελισσοπουλος 7’/ Αραμπατζής 72′