ΑθλητικάΠρωτοσέλιδα

Super League 2 Κ20: Ήττα για τον ΑΟΚ στην πρεμιέρα (+ Στατιστικά – αποτελέσματα – βαθμολογία)

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Κ20 του ΑΟΚ από την αντίστοιχη του Α.Ο Ξάνθη στο πρώτο του παιχνίδι για τον ΣΤ’ Όμιλο του πρωταθλήματος Νέων της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 5’ με τον Τυριάκη, οι «αργοναύτες» κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο τέλος του α’ μέρους με τον Σαλπιγγίδη, ο οποίος κατάφερε να εκμεταλλευτεί την ασταθή Νικολακούλη σε σουτ του Οδυσσέως.

Στην επανάληψη ο ΑΟΚ βελτίωσε ακόμη περισσότερο την εικόνα του, όμως οι Θρακιώτες ήταν αυτοί οι οποίοι βρήκαν τον τρόπο να σκοράρουν με τον Καραγιάννη στο 62’. Ο ΑΟΚ είχε μια μεγάλη στιγμή στα τελευταία λεπτά του αγώνα, όμως ο Νικολακούλης αποσόβησε το σουτ του Μπογιατζόπουλου.

Τα γκολ: Σαλπιγγίδης 44’/ Τυριάκης 5’, Καραγιάννης 62’

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

Α.Ο Καβάλα: Παπαποστόλου, Ρέμπας, Stakic, Θαλασσινός, Συμεωνίδης, Τζαλμάς, Γιαλαμάς (75’ Σάλιου), Παλαμάς, Ράπτης, Σαλπιγγίδης (67’ Κουκμάς), Μπογιατζόπουλος, Οδυσσέως (67’ Αντωνίου).

Α.Ο Ξάνθη: Νικολακούλης, Χότσκα, Καλαϊτζής (70’ Ιγνατιάδης), Καραγιαννίδης, Τυριάκης, Αναστασιάδης, Δεληγιαννίδης (54’ Μετεντζίδης), Πιτσόλης, Αϊβαλή (60’ Μητρούσης), Καρυπίδης (70’ Τσάκαλος), Ιωσηφίδης.