ΑθλητικάΣημαντικά

«Παρθενική νίκη» για την Energean Καβάλα BC στην φετινή Α2’

Την πρώτη τους νίκη κατάφεραν να σημειώσουν οι παίκτες της Energean Καβάλα BC στο φετινό πρωτάθλημα της Α2’ καθώς επικράτησαν με 77-71 του Ψυχικού στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας.

Οι παίκτες του Νίκου Πενταζίδη μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να πάρουν νωρίς μια διαφορά 10 πόντων, την οποία οι φιλοξενούμενοι ροκάνιζαν σε όλο το πρώτο ημίχρονο και τελικά κατάφεραν να την ανατρέψουν στο γ’ δεκάλεπτο.

Οι παίκτες της Καβαλιώτικης ομάδας όμως έβγαλαν ψυχή στο τελευταίο και κρίσιμο δεκάλεπτο, κατάφεραν να πάρουν και πάλι «κεφάλι» στο σκορ και ενμέσω αρκετού άγχους κατάφεραν να πανηγυρίσουν μια σπουδαία νίκη.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-17, 18-21 (41-38), 13-23 (54-61), 23-10 (77-71)